Duplicitní pixely na webu

Jak jste se již mohli dočíst v naší nápovědě, zásadně nedoporučujeme nasazovat více pixel skriptů na váš web.

Co ale dělat, když se přesto povede na web nasadit více pixel skriptů?

Pokud na jedné doméně máte více pixel skriptů, aplikace vás na to ve vašem účtu upozorní. V sekci Instalace pixelu pak uvidíte, na které doméně máte nasazeno více pixelů a z jakých účtů pochází.

Pro zachování správného fungování aplikace nedoporučujeme mít na webu nasazených více pixel skriptů. Pokud jste tedy v minulosti používali nějaký historický účet a později jste si založili nový, pak je třeba na webu ponechat pouze pixel z účtu, který používáte.

Takto tedy můžete zjistit, z jakých dalších účtů máte duplicitní pixel na webu nasazený.

Následně je třeba duplicitní pixel z webu odebrat. To můžete provést stejným způsobem jako při nasazení pixelu na web - jen s tím rozdílem, že pixel na webu nyní smažete. Postupovat můžete dle návodů z naší nápovědy - stačí vybrat návod pro příslušný webový systém:

https://napoveda.notifikuj.cz/propojeni

Odebrání pixelu v rámci doplňku na Shoptetu

Pokud duplicitní pixel vznikl aktivací Notifikuj doplňku na Shoptetu, pak pixel z webu odeberete tím, že doplněk deaktivujete v administraci svého webu na Shoptetu.

Přihlašte se tedy do administrace svého webu a proklikněte se do sekce Správce doplňků. Zde vyberte doplněk Notifikuj a poté již uvidíte tlačítko pro odinstalaci/pozastavení/nastavení doplňku. Jakmile doplněk odinstalujete, duplicitní pixel v rámci tohoto doplňku zmizí z vašeho webu.

Upozornění: Před odinstalací nejprve prosím zkontrolujte, zda účet, který aktivně používáte, není právě účet, který vznikl nainstalováím doplňku.